اولین فاکتوری که در تجهیز سالن کنفرانس مد نظر می باشد نوع سیستم کنفرانس و امکانات جانبی آن می باشد که به دو نوع آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود.

1) سیستم کنفرانس آنالوگ:در بعضی از سالن های کنفرانس به جهت صرفه جویی در هزینه ها و عدم نیاز به امکانات جانبی از سیستم کنفرانس آنالوگ استفاده می گردد که اساسا تنها کاربرد این میکروفون های کنفرانس صرفا دریافت و پخش صدا می باشد که برای سالن کنفرانس هاس معمولی و کوچک مناسب و کاربردی است.

2)سیستم کنفرانس دیجیتال: یکی از مزیت های تجهیز سالن کنفرانس به سیستم کنفرانس دیجیتال، کنترل هوشمند جلسات از طریق امکانات مختلف می باشد. از جمله امکانات سیستم کنفرانس دیجیتال سیستم رای گیری، اتوترکینگ، ترجمه همزمان، حضور و غیاب و Card reader می باشد.

 

رای گیری سیستم کنفرانس: رای گیری در جلسات به یکی از پرکاربرد ترین امکانات تبدیل شده است. در گذشته رای گیری در جلسات به صورت کاغذی و یا شفاهی انجام می گرفت که اینکار علاوه بر احتمال درصد خطا باعث اتلاف وقت جلسه میشد اما در حال حاضر به لطف سیستم رای گیری میکروفون های کنفرانس اکنون در کمترین زمان ممکن رای گیری انجام می پذیرد و نتیجه و نمودار آن را میتوان برای همه به نمایش گذاشت.

اتوترکینگ سیستم کنفرانس: بخش اتوترکینگ میکروفون های کنفرانس قابلیتی است که در اکثر سالن های کنفرانس به چشم میخورد و تقریبا به یک امر اجباری در سالن های کنفراس تبدیل شده که از طریق این تجهیزات جلسات ضبط و آرشیو می گردد.

ترجمه همزمان سیستم کنفرانس: یکی از امکاناتی که در کنفرانس های بین المللی و در جلسات شرکت هایی که کار تجارت و بازرگانی انجام می دهند حائز اهمیت می باشد سیستم ترجمه همزمان می باشد که کارکرد آن به این صورت است که یک مترجم در یک اتاق جداگانه پشت کنسول ترجمه همزمان قرار گرفته و به صورت همزمان صحبت های سخنران که در سالن کنفرانس حضور دارد را ترجمه می نماید و افراد حاضر در سالن کنفرانس از طریق هدفدنهایی که به میکروفونهای کنفرانس متصل می باشد صدای مترجم را می شنوند.

حضور و غیاب سیستم کنفرانس: سیستم حضور و غیاب برای شمارش افراد حاضر در سالن کنفرانس مورد استفاده قرار می گیرد